Lista aktualności Lista aktualności

"Coroczne sadzenie lasu"

„1000 drzew na minutę" to ogólnopolska akcja Lasów Państwowych, w której promuje się lasy i informuje, że Polska jest państwem o dużej lesistości.

Leśnicy w Polsce sadzą rocznie 500 mln drzew. To prawie 13 sadzonek na 1 mieszkańca. Lasy zajmują blisko 1/3 powierzchni Polski. Od końca II wojny światowej przybyło w Polsce 2,7 mln ha lasów. W ramach tej akcji postanowiliśmy zaprosić pracowników Urzędu Gminy Miastko oraz władze samorządowe do wspólnego sadzenia lasu. Chcieliśmy przedstawić jak wygląda sadzenie oraz aktywnie spędzić czas we wspólnym gronie - wykonując przy tym jakże pożyteczną pracę. 24 kwietnia o godz.16 spotkaliśmy się w Leśnictwie Kawcze. Frekwencja dopisała, zebrało się ok 55 osób. Na początku Pan Nadleśniczy Janusz Szreder przywitał zaproszonych gości i powiedział parę słów na temat sadzenia. Leśniczy Leśnictwa Kawcze wytłumaczył i przedstawił technikę sadzenia sosny zwyczajnej pod szpadel. Posadzono sadzonki dwuletniej sosny na powierzchni otwartej po rębni zupełnej. Pomimo niesprzyjającej pogody wszystkim dopisywał humor.  Zaangażowanie  w wykonywanie prac było bardzo duże. Spotkanie, gdzie aktywny wypoczynek połączył się z pracą na rzecz lasu odbyło się w naprawdę miłej atmosferze.
    Dziękujemy wszystkim uczestnikom spotkania: pracownikom Gminy Miastko i samorządowcom za wspólne spotkanie  i zapraszamy za rok!